Zayıflatan Bitki Çayları Nelerdir?

Günümüze kadar hızlı kilo alımı ya da kilo verememe gibi sorunlar, ciddi sağlık problemlerinin oluşumuna neden olmuş ve de yetişkinlerin yanı sıra bebeklerde dahi Obezite hastalığının yaygınlaşmasına sebebiyet vermiştir. Kimi zaman hormonsal nedenlerden kaynaklanan Obezite hastalığı kimi zaman ise yanlış beslenme alışkanlığından kaynaklanmaktadır. En bilinen nedende bahsi geçen yanlış beslenme alışkanlığıdır. Birey öncelikle yeme alışkanlığını değiştirmeli ve de günlük rutin egzersizlerle kilosunu kontrol altında tutmalıdır. Bu evrede tüketilen besinlerin miktarı ve niteliği son derece önemlidir. Yazı dizimizin konusu olan bitki çayları da beslenme süresince zayıflamaya yardımcı olacak ve de yağ yakımını hızlandırıp yaşam kalitesini arttırmaya destek verecektir. Yalnızca bedensel değil ruhsal olarak da rahatlatıcı özelliğe sahip olan zayıflatan bitki  çayları şu şekilde sıralayabiliriz.

Yeşil Çay

Yağ yakımında önemli bir etkiye sahip olan yeşil çay, içeriğindeki kateşinler ile metabolizmayı hızlandırmakta, antioksidan etkisi ile de vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olmaktadır. Yeşil çay, kişiye uygun diyet programı ile ara öğünlerde tüketildiği takdirde vücut sıcaklığını arttırarak metabolizmanın daha hızlı çalışmasına katkı sağlamakta ve de kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Yeşil çay, fazla tüketildiği takdirde bulantı, kusma ve uyku bozukluklarına neden olabileceğinden günde 3 fincandan fazla tüketilmemelidir.

Biberiye çayı

Hazımsızlık problemini giderici etkiye sahip olan biberiye, mükemmel bir yağ yakıcıdır. Düzenli tüketildiği takdirde hızla kilo verdirmekte ve de vücudun toksinlerden arınmasına olanak sağlamaktadır.

Mate çayı

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz mate çayı, sindirimi kolaylaştırıcı etkiye sahip olup, kabızlık problemi yaşayanlar için de oldukça etkili bir çay türüdür. Mate çayı, ödem söktürücü etkiye sahip olup, kilo vermek isterken duraklama yaşayanların mutlaka tüketmesi gereken içeceklerdendir.

Funda çayı

İyi bir idrar söktürücü olan funda yaprağı, kekik ve yeşil çay ile karıştırılarak aynı anda tüketilebilmekte, yalnızca yağ yakımını hızlandırmakla kalmayıp, böbreklerin düzgün çalışmasını da desteklemektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir