Ünlü Melek Adriana Lima’nın Formda Kalma Sırları

 

Adriana Lima kimdir uzun uzun anlatmayacağım. Çünkü hemen hemen herkesin hakkında bilgi sahibi olduğu isim kendisi.

” Bu kadın her zaman nasıl bu kadar güzel ve formda ” düşünüyorsunuz dimi?

Güzel melek neler yaparak formda kalıyormuş bakalım. Çünkü hiç göstermese de kendisi 1881 doğumlu manken şuan 36 yaşında ama biz kendisini bildik bileli 20 yaşında göstermeyi başarıyor. Kabul edelim bu nasıl mümkün oluyor.

Podyumların en ünlü ve sexy”melek”lerinden olduğu için bu formda kalma sırlarından çoğu oldukça zor ve  herkesin denememesi mümkün olmayan yöntemler, baştan söyleyelim.

Siz “ben de uygularım ki” derseniz mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim.

Sözü fazla uzatmadan Adriana Lima’nın formda kalmak için uyguladıklarına göz atalım…

 

 

Protein ağırlıklı beslenmeye önem veriyor

 

Podyuma çıktığı yoğun dönemlerin haricinde, tahmin edeceğiniz üzere gündelik hayatında da yediklerine içtiklerine dikkat ediyor . Formda kalabilmek için en çok tükettiği besinler protein bakımından zengin, karbonhidrat bakımından olabildiğince fakir olanları tercik ediyormuş. Proteinin vücudumuza katkılarını düşününce aslında hepimizin yapması gereken de bu desek yanlış olmaz.

Güne yulaf unu, kuru üzüm ve yumurta beyazıyla başlıyor

 

Adriana Lima da kahvaltısından yumurtayı eksik etmeyenlerden. Ancak her gün aynı besinleri yemeyi tercih etmediğinden bazı günler süt ya da kahve, bazı günlerse müsli, yoğurt ve balla kahvaltısını yapıyormuş.

Temel olarak bilmeniz gerekense Lima’nın da birçok uzmanın söylediği gibi kahvaltıdan akşam yemeğine doğru azalan kalorilerle ilerleyen bir beslenme programı var. Siz de sabah kahvaltınızı sağlam bir şekilde yaptıktan sonra gün içinde yediklerinizin miktarını gitgide azaltarak güzel bir beslenme programına sahip olmak münkün.

Adriana Lima, gün boyu yiyecek tercihlerini doğal olandan yana kullanıyor

 

Öğle yemeği başta olmak üzere gün içinde de protein ağırlıklı beslenme özen gösteren lima, öğle yemeğinde daha çok tavuk ve balık gibi etleri tercih ediyor ve mümkün olduğunca ızgarada pişmiş et ve sebzeler yiyerek fazla yağ almaktan kaçınıyor.

Atıştırması gerektiğinde ise taze sebze ve meyveler tüketiyor. Özellikle salatalık ve havuç gibi kalorisi az, faydası dev yiyecekleri bol bol tüketiyor.

 

 

Akşam yemeklerini olabildiğince hafif geçiriyor

 

 

Akşam yemeklerinde mümkün olduğunca gün içinde yediklerine göre kalorisi daha az yiyeceklerden yanı tercih eden Lima, genelde günün son ana öğününü salatayla geçirmeyi seviyormuş.

Bu sayede çok daha huzurlu bir uyku çektiğini söyleyen güzel model, bir sonraki güne midesi boş ve uykusunu almış bir şekilde başlamanın en güzeli olduğunu düşünüyor.

Hızlıca zayıflaması gerektiğinde ip atlıyor

 

Mankenlik zor zanaat, bize hep çok zayıf gelseler de öyle projeler çıkıyor ki karşılarına, daha da zayıf olmaları gerekiyor ya da hamilelik kilolarını hızla vermek istiyorlar…

İşte tam da böyle bir durumda, Adriana Lima ikinci hamileliği sonrasında hızlıca kilo vermesi gerektiğinde kendisini sadece diyete değil spora da vermiş. Bol bol ip atlayarak vücudunun kardiyovasküler ve atletik kapasitesini hızla artırmış ve bu da yağ yakımının hızlanmasını sağlamış.

Anlayacağınız, eğer hamilelik ya da hastalık gibi farklı nedenlerle hızlıca aldığınız kilolardan kurtulmak için doktorunuza ve spor konusunda uzman olan insanlara danışarak kendinize en uygun yöntemi bulabilir, hızlıca kilo vermek için spordan destek alabilirsiniz. Sonucun güzel olacağının kesin kanıtları var elimizde, öyle diyelim.

Ünlü manken, vücudunun kusursuz gözükmesi için ağır egzersizler de yapıyor

 

driana Lima gibi herkesin hayranlıkla izlediği bir model olunca formda kalmak oldukça ciddi bir mesele oluyor haliyle. Bu yüzden sadece ip atlamak yeterli olmuyor, özellikle defilelere çok az zaman kala kendisini bol bol boksa ve squat’a veriyor.

Kaslarının gelişmesini ve vücudunun şekillenmesini hızlıca sağlayan bu sporları seçerken en önem verdiği konu ise yaptığı sporun makine kullanılmadan yapılabiliyor olmasıymış. Kendisini spor salonlarına mecbur bırakmayacak en doğal sporları seçtiği için bizim ayrıca bir hayranlığımızı da kazandı, ne yalan söyleyelim.

Brezilya kökenli bir savaş sanatı olarak bilinen capoeira yapıyor

 

Brezilya kökenli yüzlerce yıllık bir savaş sanatı olarak bilinen capoeira, müzik ve sporun bir araya gelmiş hali aslında. Sadece vücudu forma sokmakla kalmayan bu spor, aynı zamanda ruhsal olarak da bir rahatlama sağlıyor, bu sayede de güzel mankenin kendini iyi ve enerjik hissetmesine destek oluyormuş.

Siz de sadece fiziksel bir rahatlama değil aynı zamanda ruhunuzu dinlendirecek, sizi tümden dinçleştirecek bir spor arıyorsanız capoeira’ya şans verebilir ya da kendinize en çok uyacak sporu uzmanlara danışarak keşfedebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir