Stillman Diyet Listesi, Stillman Diyeti Nedir?


Son dönemin moda diyetlerinden biri olan stillman diyeti genelde hızlı zayıflamak isteyenlerin tercih ettiği bir diyet türüdür. Özellikle ilk bahar aylarında yazın denize gidecek kişilerin bikini ve mayo giydiklerinde fazl kilolarını göstermek istemedikleri için hızlı kilo verme arayışlarına çare olmuştur.

Stillman Diyeti Nedir ?

1 ayda 7 kilo vermeyi taahhüt eden stillman diyeti, kas kaybı olmadan kilo kaybedilmesini sağlar. Diyetin temelinde proteini artırırken karbonhidratı azaltmak vardır. Diğer bütün diyetlerde olduğu gibi bu diyette de su tüketimi son derece önemli yer tutmaktadır. Fakat bu diyetteki bir farkı proteinlerin vücutta hızlı yayılımını sağlamak amaçlı günde en az 8 bardak içilmesi şartı vardır. Kaslarda bir kayba neden olmayan stillman diyeti, tamamen yağ yakma üzerine kurulmuş bir sistemdir.

Stillman Diyeti Nasıl Yapılır ?

Günde 6 öğün üzerine kurulan stillman diyetinde mide sürekli dolu kalacağı için metabolizma da sürekli canlı kalacaktır. Metabolizmanın hızlı çalışması nedeniyle sindirim sistemi de sürekli çalışacak ve bu sayede daha hızlı yağ yakımı gerçekleşecektir. Bu diyette, ağırlıkla protein, orta miktarda yağ ve az miktarda karbonhidrat tüketirsiniz.

Stillman Diyeti Aşamaları

İki aşamalı olarak planlanan stillman diyetinin 1. aşamasında bütün karbonhidrat kaynaklarının vücuda girmesi önlenir ve bu 1 hafta boyunca uygulanır. Bu aşamada sebze, meyve, makarna, ekmek, alkol kesinlikle yasaktır. Yeşil çay, haşlanmış yumurta ve balık tüketimi bu aşamada artırılacaktır.

Stillman diyetinin 2. aşamasında ise yine yeşil çay ve haşlanmış yumurtanın yanında, haşlanmış sebze ya da salata, mantar çorbası, kızarmış balık yenilebilir.

Stillman Diyeti Zararları

Kısa sürede kilo kaybı yaşanacağını belirtse de bu diyet insan sağlığı için son derece tehlikeli bir diyet türüdür. Stillman diyeti yaptığınız süre zarfında vücut direnciniz düşer ve kendinizi halsiz hissedersiniz. Devamlı kronik hastalıkları olan kişilerin bu diyeti uygulamaması önemle tavsiye edilir. Diyet insan sağlığını bozabilecek bir diyet türü olduğu için uygulamadan önce doktorunuzda gerekli tetkikleri yaptırıp, doktorunuzun tavsiyesi üzerine başlayabilirsiniz.

Stillman Diyet Listesi

Kahvaltı: 1 fincan yeşil çay + 2 haşlanmış yumurta
Öğlen Öncesi: 1 fincan şekersiz kahve
Öğlen yemeği: Tavuklu tavuk göğsü ve salata
Öğlen Sonrası: 1 fincan şekersiz kahve
Akşam Öncesi: 1 haşlanmış yumurta ve 1 fincan yeşil çay
Akşam yemeği: Balık veya sığır eti

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir