Protein Diyeti Listesi, Protein Diyeti Nedir?


Protein Diyeti Kişiyi uzun süre tok tutması nedeniyle besin tüketimini azaltarak kısa sürede kilo vermesini sağlayan protein diyetinde verdiğiniz kiloları almanız oldukça güçtür. Protein diyeti vücuttaki ödemleri atmak yerine yağ yaktığı için özellikle göbek ve basenlerdeki fazlalıklarınızdan kurtulmanızı sağlar.

Fazla kilosu olanların ya da fazla kilosu olduğunu düşünenlerin en büyük sıkıntısı kısa sürede hızlı kilo vermeye çalışmak ve bunda başarı sağlayamamaktır. Genellikle kilo vermek için diyete girenler az ve öz beslendikleri için kısa sürede acıkırlar ve diyeti bozacak eylemlerde bulunurlar. Diyeti bozmak gibi bir derdinizin olmadığı protein diyetinin en güzel yanı sizin uzun süre tok tutması ve acıkmanızı önlemesidir. Protein diyetinde amaç protein ağırlıklı beslenerek vücudun tok kalmasını sağlamak ve tekrar besin tüketimini engellemektir. Genellikle sporcu ve ünlü diyeti olarak bilinen protein diyetinde verilen kilolar verildiği hızla geri alınamadığı için kısa sürede forma girmek isteyenlerin tercih ettiği diyetlerin başında gelmektedir. Protein ögesi içeren yiyecekler glisemik indekslerinin daha düşük olması nedeniyle vücudun tok kalmasını sağlıyor ve acıkmayı önlüyor.

Protein içeren besinler nelerdir ?

Protein diyeti yapmak isteyenlerin merak ettiği en temel husus protein içeren besinler nelerdir ve ne sıklıkla tüketilmelidir hususudur. Protein diyeti yapmak isteyenler tavuk, balık, kırmızı et, yoğurt, süt, yumurta içeren diyet listesi hazırlamalıdır. Bu besinleri tüketirken şeker ve karbonhidrat tüketilmemeye özen gösterilmelidir. Aynı zamansa şekerli gıdalar ve şeker oranı yüksek meyve ve sebzelerden de uzak durulmaya özen gösterilmelidir.
Protein diyetini diğer diyetlerden ayıran en önemli özelliği diğerleri gibi ödem attırmayıp yağ yaktırmasıdır. Bu sayede verilen kiloların alınması daha güç bir hal alıyor.

Sizin için en iyi diyet listesini doktorunuz hazırlayacağını ve verimli bir sonuç elde edebilmek için doktor kontrolünde bir sürece girmeniz gerektiğini hatırlatarak sizler için hazırladığımız örnek protein diyetine göz atalım.

Protein Diyeti Listesi

Sabah:
-1 adet haşlanmış yumurta
-1 bardak yağsız süt
-1 adet havuç
Öğle:
-2 dilim kepek ekmeği
-1 dilim peynir
-1 kase domates salatası
Ara öğün:
-1 kase tavuk salatası
-1 adet elma
Saat 17.00:
-1 tabak haşlanmış et
-1 tane haşlanmış patates
-1 kase light yoğurt
Saat 19.30:
-1 kase bol yeşillikli salata
Saat 20.40:
-1 büyük bardak tarçınlı çay

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir