Protein Diyeti İle 7 Günde Forma Girin

 

Protein diyeti, anlaşıldığı üzere protein ağırlıklı bir diyettir. Protein diyetinin amacı ise insanların en çok kilo almasına sebep olan karbonhidrat ağırlıklı yiyeceklerden uzak durmaktır. Diyetin protein ağırlıklı olmasına rağmen vücudun ihtiyacı kadar olan karbonhidratın da arada tüketilmesi gerekmekte. Protein diyeti ile vücudunuz kısa sürede sıkılaşırken, güç kaybı yaşamadan kilo vermenin zevkini yaşayacaksınız. Bu süreçte tüketilen proteinler enerji üretmek için vücudunuzdaki yağları eritecektir, siz de bu esnada zayıflamanın tadını çıkartacaksınız.

Protein Diyeti ile Sabah Kahvaltısı Nasıl Yapılır?

Sabah kahvaltınızda az yağlı peynirli omlet, taze fesleğen ve acı badem gibi protein değeri yüksek besinler tüketmeniz tavsiye edilir. Zengin bir kahvaltı istiyorsanız protein değeri yüksek tahıllı gevrek ve şekersiz süt veya yoğurt ile karıştırıp tüketebilirsiniz. Kahvaltıda önemli noktalardan birisi sosis, pastırma gibi şarküteri ürünlerinden uzak durmalısınız.

Protein Diyeti ile Öğle Yemeği Nasıl Yenir?

Tavuk/Hindi sandviç tarzında yiyecekler tüketirken, ekmekten uzak durmaya özen gösterin. Yiyeceğiniz etlerin yanıda bolca yeşillik tüketmelisiniz. Süzme peynir ve haşlanmış yumurta da tercihleriniz arasında bulunabilir. Yoğurt ve kıyılmış bademlerin de kahvaltı sofranızda olmasında bir sakınca gözükmüyor. Protein tozlarının dışında farklı içecekler de tüketebilirisiniz. Besin değerlerine bakarak protein değeri yüksek içecekler tercih edebilirsiniz.

Protein Diyeti ile Akşam Yemeği Nasıl Yenir?

Akşam yemeğini hafif olacak şekilde ayarlamanız gerekiyor. Akşam yemeğinizde salata öneriyoruz, yeşilliği bol bir tabağın üstüne fasulye veya tofu ekleyebilirsiniz. Yanında ise fındık ezmesi ile karıştırdığınız makarna tüketilebilir. Ekstra protein içeren çikolata, bar gibi ürünlerinde tüketilmesinde her hangi bir sakınca bulunmuyor.

Protein Diyetinde Ara Öğünlerde Ne Yiyebilirim?

Tüm gün evde olmayacaksanız ara öğününüzü evde hazırlayıp yanına almanız daha mantıklı olacaktır. Fındık, kuru kayısı, kuru meyve, bir kaç parça çikolayayı hazırlayacağınız paketinizin içerisine koyun. Bu protein karışımı sizin gün arasında enerji toplamanızı ve zinde kalmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında elma veya muz tüketmeyi de unutmayın.

Protein Diyeti Hakkında Uyarılar

Doymuş yağlardan sakının. Sağlıklı ve doymamış yağ oranı yüksek besinler tüketmeniz sizin adınıza daha yararlı olacaktır. Bu besinler kanınızın pıhtılaşmasını önleyecektir, aynı zamanda kalp ritminizide düzene sokacaktır. Son olarak taze meyveleri her öğünde tüketmenizde fayda olacaktır.

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir