Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi

Bugüne kadar kilo problemi yaşayan insanların aradığı diyetler arasında gelen hızlı kilo verdiren diyet için çözümlerimiz devam ediyor. Hızlı kilo vermeyi pek tavsiye etmesek bile ihtiyacı olan kişiler için gerçekten birebir bir program paylaşıyoruz. İnsanların kilo problemi son zamanlarda artık problem olmaktan çıkıyor. Çünkü günümüz araştırmacıları kilo problemleri için her geçen gün farklı çözümler üretmeye çalışıyor. Bu konuda nitekim başarılı da oluyorlar. Kilo verme konusunda sıkıntı çeken insanların kilo vermesine yardımcı olan diyet doktorları da artık uzman eğitimler ile üst seviyede hizmet verebiliyorlar.

Hızlı Kilo Verdiren Diyet Zararlımıdır?

Hızlı kilo kaybı vücudunuzda dengesizlik oluşturabileceği için, tansiyon, baş dönmesi, miğde bulantısı ve halsizlik gibi belirtiler gösterebilir. Eğer bünyeniz zayıfsa hızlı kilo verdiren diyeti tavsiye etmiyoruz. Eğer hızlı kilo vermek istiyorsanız bunlara dikkat etmenizi ve herhangi bir olumsuz durumda doktora başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerçekten Hızlı Kilo Verilebilir mi?

Verdiğimiz diyet listeleri ile kısa sürede hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz, ama bünyeniz bu duruma alışık olmadığı için sizi olumsuz etkileyebilir. Hızlı kilo verdikten sonra bunun kalıcı olmama gibi durumları da var. Verdiğiniz kiloları geri alma ihtimalinizi de unutmayın. Gerçekten kilo vermek istiyorsanız uzman bir diyet doktoruna danışmanızı ve sağlıklı bir şekilde diyet programınıza uymanızı tavsiye ediyoruz.

Her Diyet Yapılır mı?

Diyet yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biridir. Gördüğünüz her diyeti yaparsanız bünyeniz zayıf düşer ve metabolizmanız olumsuz etkilenir. Bu sebepten dolayı kilo veremezsiniz ve sağlığınız ciddi anlamda zarar görür. Diyet değişikliğinden önce aradan 2 haftalık bir süre geçmesini tavsiye ediyoruz.

Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır?

Çoğu kişinin yanlış bildiği kilo kontrolü bilinenin aksine kilo vermek için değil, var olan kilonuzu dengede tutmak için yapılır. Kilo kontrolü için ağır yemeklerden kaçınmanız ve spor yapmanız gerekmektedir. Karbonhidrat ve protein değerlerini dengede tutarak kilo kontrolüne destek verebilirsiniz. Her diyette önemli olan güçlü bir sabah kahvaltısını kilo kontrolü yapan kişilerin de unutmaması gerekli. Unutmayın sabah kahvaltısı günün en önemli besin kaynağıdır. Kahvaltı kadar önemli olan şeylerden biriside meyve ve sindirim sistemini çalıştıracak kuruyemişler. Meyve ve kuruyemişler sayesinde sindirim sisteminizin rahat çalışması sizi psikolojik olarak mutlu edecektir. Hamurişi besinlerinden uzak durulması gerektiğini, küçük kaçamaklardan korunmak durumunda olduğunuzu da hatırlatalım. Unutmadan kilo kontrolü için su tüketiminize dikkat etmeniz gerekiyor. Gün içerisinde sadece kilo kontrolü, diyet için değil sağlıklı bir yaşam için de yeterli miktarda su tüketmeniz gerekmete. Tatlı ihtiyaçlarınızı kuru meyvelerle karşılamanızda hiç bir problem oluşturmayacaktır.

Metabolizmanızı Hızlandırın

İnsanların yağ yakması ve kilo verebilmesi için en önemli sistem metabolizma sistemidir. Metabolizma sisteminiz ne kadar hızlı çalışırsa o kadar hızlı yağ yakabilir ve kilo verebilirsiniz. Metabolizmanızı hızlandıracak yiyecekler arasında su en başta geliyor. Her yazımızda belirttiğimiz gibi su tüketimi metabolizmayı hızlandırmak için birebir yöntemlerden birisi. Armut, üzüm, greyfurt, kereviz, yeşilçay, kahve, zencefil, balık, yulaf ezmesi de metabolizmayı hızlandırmak için tüketilebilecek besinlerdir. Cinsiyetin metabolizma hızınıza etki ettiğini unutmayın. Erkeklerin kas sayısı, kadınlara nazaran daha fazla olduğu için haliyle erkeklerin daha fazla enerji tüketmesi demektir. Bu durumda erkeklerin metabolizması kadınlardan daha hızlı çalışır. Metabolizmanızı %20 arttırmak için acı baharatları hayatınızdan eksik etmemeniz gerektiğini de ufak bir bilgi olarak paylaşalım.

1 Haftada hızlı kilo vermek için diyet listesi

1. Gün

Sabah; şekersiz olmak koşuluyla Türk kahvesi veya nescafe eşliğinde 2 dilim tam buğday ekmeğinden sandviç.

Öğle; 2 adet haşlanmış yumurta ve 1 dilim tam buğday ekmeği.

Akşam; ızgarada pişirilmiş 3 kuzu pirzola, bol yeşilli limonlu salata.

2. Gün

Sabah; şekersiz olmak kaydıyla Türk kahvesi ya da nescafe, yanında 2 dilim tam buğday ekmeğinden sandviç.

Öğle; 3 adet ızgara köfte, bol yeşillikli salata.

Akşam; Sınırsız Sebze yemeği, ayran.

3. Gün

Sabah; şekersiz olmak kaydıyla Türk kahvesi ya da nescafe, beraberinde 2 dilim tam buğday ekmeğinden sandviç.

Öğle; 2 tane haşlanmış yumurta ve 1 dilim tam buğday ekmeği.

Akşam; Sınırsız Sebze yemeği, ayran.

4. Gün

Sabah: şekersiz olmak kaydıyla Türk kahvesi ve ya nescafe, birlikte 2 dilim tam buğday ekmeğinden sandviç.

Öğle: 1 tane haşlanmış yumurta ile oluşturulmuş limonlu salata.

Akşam: Sınırsız Meyve.

5. Gün

Sabah; şekersiz olmak kaydıyla Türk kahvesi ve ya nescafe, beraberinde 2 dilim tam buğday ekmeğinden sandviç.

Öğle; Balık, ekmek tüketmeyiniz.

Akşam; Sınırsız Sebze yemeği, ayran.

6. Gün

Sabah; şekersiz olmak kaydıyla Türk kahvesi yahut nescafe, beraberinde 2 dilim tam buğday ekmeğinden sandviç.

Öğle; ızgara tavuk.

Akşam; Sınırsız Sebze yemeği, ayran.

7. Gün

Sabah; şekersiz olmak kaydıyla Türk kahvesi yada nescafe, birlikte 2 dilim tam buğday ekmeğinden sandviç.

Öğle; Sınırsız Sebze yemeği, ayran.

Akşam; ızgara tavuk.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir