Herbalife Shake ile Kilo Vermenin 5 İpucu

Herbalife Shake İle Kilo Vermek İçin 5 İpucu

Herbalife ürünleri besin takviyeleri ile kilo yönetimi ürünleri arasında değişim göstermektedir. En çok rağbet gören ürünlerden biri de öğün yerine geçen Formül 1 Protein Shake (Sevdiğiniz aroma olarak Vanilyalı shake, Çikolatalı shake ya da Fındıklı Shake tercih edebilirsiniz). Maksimum fayda sağlaması için Herbalife ürünlerini kullanırken doğru yaşam biçiminizde doğru seçimleri yapmak gerekiyor.

  1. Vücut Kitle İndeksini Bilmek 

Vücut kitle endeksi, vücuttaki yağ oranını ölçerek kişinin hangi kilo kategorisine girdiğini belirlemeye yardım eder. Kilo boy oranına bakarak kişideki yağ oranına bakılmasını sağlar.  Ayrıca bazı insanlar vücut kitle endeksini ölçmek için vücut yağ kumpası da kullanmaktadırlar. Vücut kitle endeksini bilmek diyet yaparken yağ kaybı konusunda hedefler oluşturma bakımından önemlidir.

Kilo Kategorisi Vücut Kitle Endeksi
Zayıf 8,5 kilo altı
Normal 8,5 ve 11 kilo arası
Kilolu 11,5 ve 13,5 kilo arası
Çok kilolu 13,6 kilo ve üstü

Vücut kitle endeksi sistemi birçok kadın ve erkeğe uyumludur ancak bazı kısıtlamalar vardır. Kas kaybı olan daha yaşlı yetişkinlerde vücut yağı azımsanabilir; kas yapılı insanlarda ise bu tam tersidir.

Yeterli protein almak sağlıklı kas gelişimi açısından çok önemlidir. Herbalife Shake Protein içeceği karışımı, yağsız kas kütlesi gelişimi için 15 gram soya proteini sağlar ve optimal kalp sağlığını destekler ki kalp de aslında bir kastır. Bu içecek karışımı egzersizden sonra kaybedilen elektrolitleri yeniler ve günlük protein alımını artırır. Protein tozunun kullanımıyla alakalı detaylı bilgiyi bir başka yazımızda sizlerle paylaşacağız.

2.Bir Doktora Danışın

Hayatınızda büyük değişiklikler yapmadan önce genel sağlık durumunuzu bilmelisiniz. Bu yüzden kilo kaybetme serüvenine başlamadan önce bir check-up yaptırmanız çok önemli. Metabolik sendrom ve hipotiroidizm gibi kilo kaybınızı etkileyen etmenleri bilmeniz kilo kaybı hedefi oluşturmanız açısından çok önemlidir. Ayrıca belirtmeliyiz ki Herbalife Shake ürünlerinin içerisindeki içerikler her birey için sağlıklıdır. Örneğin, ma-huang gibi efedra içeren bazı ürünler kalp rahatsızlığı olanlara uygun değildir.

3.Sağlıklı ve Dengeli Beslenin

Herbalife ürünleri dengeli beslenmenin bir parçasıdır böylece kullanan kişiler kalori alımını azaltırken aynı zamanda gerekli tüm besinleri de alırlar. The Herbalife formül 1 shake hem kahvaltı hem de öğle yemeği için geniş kapsamlı hale getiren 21 vitamin ve mineral, protein ve lif içerir. Bireyler shakeleri hem kilo verme hem de kilo yönetimi aşamasında tüketebilirler. Protein ve lif doygunluk hissini artırır ve iştahı azaltır. Vitamin ve minerallerin karışımı ise vücudun tamamen sağlıklı olmasını sağlar.

4.Kendinize Gerçekçi Hedefler Koyun

Çoğu insan için haftada yarım ya da 1 kilo kaybetmek gerçekçi bir hedeftir. Bu da her gün 500-1000’den fazla kalori yakmak demektir. Çoğu insan kalori alımını kestiği için Herbalife Shake 2 Multivitamin Complex gerekli besinlerin doğru miktarda alınmasına yardım eder.

5.Fitness Rutini Bileşenleri

Etkili bir fitness rutinine giden yol kardiyovasküler egzersiz, kuvvet antrenmanı, denge eğitimi ve esneklik eğitimine eşit derece odaklanmaktan geçer. Tüm bunların hepsi vücudun formda olmasını ve zorlukların üstesinden gelebilmesini sağlar. Herbalife23 sıkı egzersizler sırasında sıvı alma seviyesini belirli bir düzeyde tutar ve metabolizma destekleyici B vitamini içerir.

Kardiyovasküler Egzersiz

Kardiyovasküler egzersiz kalp atış hızını, nefes alıp verme hızını artırır ve kalp ve akciğerleri güçlendirmeye yardım eder. Ayrıca bu egzersiz türü kalorileri de etkili bir biçimde yakmanıza yardım eder. Yaygın olarak yapılan aktiviteler koşu veya hızlı tempo yürüyüş, yüzme, dans ve bisiklettir.

 

 

Kuvvet Antrenmanları

Kuvvet antrenmanları kalp atış hızını artırır ve yağsız kas oluşumuna yardım eder. Bu da genel sağlınızı geliştirir ve daha kolay bir şekilde bağımsız kalmanıza yardım eder. Direnç bandı egzersizleri, ağırlık kaldırma ve vücut ağırlığı egzersizleri kuvvet antrenmanı türlerindendir. Herbalife24 Formula 1 Sport kas gelişimini desteklemek için L-Glutamin ve yağsız kas kütlesi oluşumuna katkıda bulunması için süt proteini içerir. Glisemik karbonhidratların makul ölçüde karışımı yoğun bir egzersizden önce anında enerji sağlar.

Denge Eğitimi

Bu egzersiz dengenizi geliştirir ve olası düşme ihtimallerini azaltır. Tai Chi dengeyi geliştirmek için yapılan yaygın bir fitness egzersizidir fakat parmaklar ve ya topuk üzerinde durma ve tek ayak üstünde durma gibi egzersizler daha iyi denge sağlayan egzersizlerdir.

Esneklik Eğitimi

Esneklik egzersizleri hareket açıklığını arttırmaya yardım ederken, kasnakları esnek tutar ve hareket özgürlüğü sağlar. Yoga esnekliği arttırmak için güzel bir seçenek  fakat evde yapacağınız basit esneme hareketleri de yardımcı olacaktır.

kaynak

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir