HAYALLERDEKİ POPOYA GİDEN YOL

Harika bir popoya kavuşmanın, spor salonundan geçmeyen yollarını öğrenin.

Kim Kardashian sağolsun, büyük, dolgun ve kıvrımlı bir popo artık her kadının hedefleri arasında. Ancak kimisi buna kavuşmak için spor salonunda yatıp kalkarken, kimi de o kadar sporu hayatta yapamayacağını düşünüp hayallerinin poposuna veda ediyor. Halbuki bir bilseler, o popoya giden yol sadece spor salonlarından geçmiyor?

İşte Cedars Sinai Sağlık Merkezi’nde görev yapan dermatolog Annie Chiu da bu yolda, meslek sırlarını sizlerle paylaşıyor. Onun hazırladığı olanla ideal popoya kavuşmanız sadece dört adım sürüyor.

69a4840f-49c2-4dd3-a29e-87c7ba69e9f0

1 KALDIRMA

Şu sıralar en sık yaptırılan estetikler arasına yerleşen popo kaldırma Chiu’nun ilk önerisi. Yüzdeki kırışıklıklar için de kullanılan, ‘Sculptra’ adlı bir dolgu maddesinin enjekte edilmesiye yapılan bu işlem ideal poponun yanı sıra; ilerleyen yaş nedeniyle sarkan kalçalar için de kullanılıyor. Ancak bu işlemi güvenilir ve başarılı bir yerde yaptırmanızda fayda var. Aksi takdirde kalçanıza mineral yağı, silikon, hatta parafin mumu bile enjekte edilme riski var. Tabii bu da çok daha kötü sonuçlara yola açıyor.

2 PÜRÜZSÜZLEŞTİRME

Hedefiniz ideal popoya kavuşmak olunca selülit, hayatınızı zorlaştırmak için tabii ki burada! Zaten bizce ne kadar fit olurlarsa olsunlar kadınların %90’ında, selülit olmasının başka bir açıklaması olamaz! Bu sorundan muzdarip olanlar için de, Cellfina adlı alet hızır gibi yetişiyor. Selülitten kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan bu alet, selülit çukurlarını da pürüzsüzleştiriyor. Seanslar bir saatten az sürüyor ve bir hafta içinde değişimi görmeye başlıyorsunuz.

3 ŞEKİLLENDİRME

Şu sıralar yağlardan kurtulmak için dünyada en çok tercih edilen CoolSculpt prosedürü sayesinde, egzersiz ve diyete inatla karşı koyan yağlara veda etmenizi sağlıyor. İdeal popo için CoolSculpt’la arka bacak yağlarınızdan kurtulmanız yetiyor.

4 SIKILAŞTIRMA

Evet, Kim poposuyla çok iş başarmış olabilir ama onu sıkı tutması gerektiğini de çok biliyor. Tam da bu yüzden, spor salonundan pek çıkmıyor. Siz de onun yaptığını, Resculpting Body Treatment’la yapabilirsiniz aslında. Kalçadaki hücreleri harekete geçiren bir kolajen görevi gören bu sistem, ilerleyen yaşlarda deride meydana gelen gevşeme için de çok etkili.

E, artık planınız hazır. İdeal popoya çok daha yakınsınız!
Kaynak: ELLE.com

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir