Günde 30 Dakika Yürürseniz Ne Olur?

Yürüyüş yapmak her zaman faydalıdır ve günde yarım saat yürüyüş yaptığınızda vücudunuzda bir sürü değişiklik meydana gelir. İşte düzenli yürüyüş yapmanın faydaları…

 

yuruyus-yapmanin-faydalari-7412180

Daha huzurlu hissedeceksiniz
Sakin bir yerde olmasanız bile yürüyüş yapmak sakinleştirici bir aktivitedir. Bu yüzden yürüyüş yaptıktan sonra kendinizi daha sakin ve rahat hissedersiniz.
yuruyus-yapmanin-faydalari-7412162
Bacaklarınız incelir
Her gün yapacağınız 30 dakikalık bir yürüyüşle bacaklarınızdaki fazla yağlar yakılır ve bacak kaslarınız güçlenir.
Bacaklarınızın daha da güçlenmesi ve şekle girmesi için yürüyüşle beraber squat gibi bacak kası çalıştıran hareketler yaparsanız birkaç hafta içinde bacaklarınızdaki farkı göreceksiniz.
yuruyus-yapmanin-faydalari-7412167
Varisleriniz azalır
Cleveland Clinic’e göre düzenli olarak yürümenin varislerin ağrısını ve görüntüsünü yok ettiği kanıtlandı. Yalnızca daha rahat olması için yürürken spor ayakkabı giymeyi unutmayın.
yuruyus-yapmanin-faydalari-7412170
Sindiriminiz düzelir
Ağır bir yemekten sonra yarım saatlik bir yürüyüşe çıkmayı deneyin. Mideniz çok daha rahatlayacaktır. Ayrıca kandaki şeker seviyesini de sabit tutar.
yuruyus-yapmanin-faydalari-7412164
Kendinizi daha yaratıcı hissedeceksiniz
Yürüyüşe çıktığınız zaman yanınıza bir not defteri alın. Vücudunuz hareketteyken ve kafanız dağılmışken ilham alıp aklınıza nasıl değişik fikirler geldiğine inanamayacaksınız.
yuruyus-yapmanin-faydalari-7412169
Günlük işlerinizi halledebilirsiniz
Hazır çıkmışken yol üstünde markete uğrayabilir veya telefonunuzla ailenizi, arkadaşlarınızı arayabilir ya da başka işlerinizi bile halledebilirsiniz.
yuruyus-yapmanin-faydalari-7412166
Daha çok egzersiz yapmak isteyeceksiniz
Her gün yürüyüşe başladıktan birkaç hafta sonra bunu yapmak size kolay geleceği için daha fazla egzersiz yapmak isteyeceksiniz. Mesela yarım saatlik yürüyüşler veya yarım saat bisiklet sürmek.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir