Diyet Yaparken Pizza Yenilir Mi?

Diyet yaparken pizza yenilir mi ? dediğinizi duyar gibiyim. Diyet yapan herkesin bildiği gibi bu işin en zor ve en can alıcı noktalarından birisi de sevdiğiniz yiyeceklerden uzak kalmaktır. Fakat yapılan araştırmalar bu işin tam tersini göstermekte. Yeni yapılan bu araştırmalar diyet yapan bir çok insanı sevindirecek cinsten.

Portekiz’de yapılan bir araştırmaya göre insanların haftanın bir gününde hamburger, pizza veya sevdiğiniz herhangi bir yiyeceği tüketmesi halinde daha hızlı kilo verdiği gözlemlenmiştir. Çünkü haftanın bir günü olsa bile kendinizi iyi hissettirmenizi sağlayacak yiyecekleri tüketmek sizi motive edecektir.

Bu yöntem sayesinde diyetinizi yarım bırakıp yemeklere saldırmak istemeyeceğiniz için, sağlıklı bir şekilde diyet yapmaya devam edeceksiniz ve diyetiniz yarıda kalmayacak. Haliyle daha hızlı ve daha kolay kilo vermeye başlayacaksınız.

Kısacası haftanın bir gününü serbest gün ilan edin ve kendinizi mutlu edecek yiyecekleri yemekten kaçınmayın. Yalnız işin dozunu abartmamakta fayda olduğunu belirtir, keyifli diyetler dilerim.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir