Diyet Yaparken Hangi Meyveler Yenir?

Bir diyet listesinde olması gereken ve meyve yazılıp geçilen en olmazsa olmaz vitamin kaynağından bahsedelim meyveler. Meyveler vitamin açısından zengin olsa da tüketilirken mutlaka kalorisine göz atmakta fayda var. Güzellikleriyle baş döndüren bu meyveler göründükleri kadar masum olamayabiliyorlar. Bu yazımızda size meyvelerden ve kalori miktarlarından bahsedeceğiz.

Çilek; 100 gramı 32.5 olan çilek yeterli miktarda tüketildiğinde diyet listelerinin tatlı ve pembe seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Besim değerleri olarak oldukça yüksek olan çilek yağsız yoğurtla oldukça hoş ve tatlı bir ara öğün değil mi?

Greyfurt; kan şekerininizi sabit tutmak için uygun bir seçenek olarak karşımıza çıkarken, yüzde doksanından fazlası da su olduğundan kalori miktarı düşük bir meyvedir. Fakat dikkat, antibiyotik kullanırken yenilmesi tehlike arz edebiliyor.

Yaban Mersini; İçerisinde lif bulunduğundan tok hissetmemeye yardımcı yaşlanma karşıtı olan yaban mersini de diyet listelerini şenlendirecek meyveler arasında. Ayrıca 50 gramının 80 kalori olması da baş döndürücü güzelliklere kapıları açıyor.

Armut; Bir adet armut mu yediniz. Hemen durun çünkü şanlısınız günlük lif ihtiyacınızın yüzde on beşini lezzetli bir yolla çözmüş oldunuz. Ayrıca yapılan testlerin sonuçlarına göre armut yiyen kadınlar, armut yemeyenlere nazaran daha hızlı kilo kaybediyor.

Elma, güzelliğinizin şanına şan katmak için en başarılı meyve. Hem cilde yararlı hem ulaşılabilir. Hem dört mevsim bulunur. Hem ucuz hem de 1 adet elma 100 kaloridir.Diyet listelerine gözü kapalı eklenecek bir meyve değil mi?

Bazı Önemli Bilgiler;

Meyve suları hızlıca sindirildiği için yüksek kalorilidir. Bir portakalın kalorisi ile aynı portakaldan yapılan meyve suyu aynı kaloride değildir.

C vitamini olmazsa olmazımız fakat son ara öğünde C vitamini olan meyveler sizi uykusuz bırakabilir. Demedi, demeyin. Hem ayrıca diyet listenizin öğlene kadar olan öğünlerinden eksik etmeyin.

Her ne kadar meyveler diyet listeleri için gerekli olsalar da daima tüketmeden önce 100 gramının kaç kalori olduğunu irdelemekte fayda var. Böylelikle hem bir disiplin oluşturmuş olursunuz, hem de kalori miktarınızı riske atmamış.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir