Diyet Yaparak Mı? Spor Yaparak Mı?

Diyet yaparak mı Spor yaparak mı daha kolay zayıflanır?

Günümüzün en yaygın hastalıklarından birisi olan obeziteyle savaşmak için ve kilo vermek için diyet yapmak mı yoksa spor yapmak mı daha etkili sorusunun cevabını arıyor olabilirsiniz. Diyet yaparak mı yoksa spor yaparak mı daha hızlı kilo verebileceğinizin cevabı bu yazımızda.

Zayıflamak ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak isteyen kişilerin aklına gelen ilk soru ” acaba diyet yaparak mı kolay kilo veririm, yoksa spor yaparak mı daha kolay kilo veririm?” olacaktır. Aslında sadece diyet yaparak kilo vermek veya sadece spor yaparak kilo vermek yerine iki etkinliği birleştirerek daha kolay kilo verebileceğinizi söylemek isterim. Kimi insanlar sadece diyet yaparak kilo vermeyi hedeflerken, bazı insanlar ise diyet yapmadan spor yaparak ağır egzersizler ile kilo vermeyi hedeflemektedir. Sadece spor yaparak kilo vermeyi düşünüyorsanız eğer yanılıyorsunuz.

En Etkili Yöntem Diyet ve Sporu Birleştirmek

Doğal ve düşük karbonhidratlı yiyecekler içeren diyet programı ile evde sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz mümkün. Bunu yaparken diyet programınızın yanında günlük olarak 60 dakikalık bir yürüyüş vücudunuza aldığınız kalorileri atmanızı sağlar. Ancak ağır bir fitness programı uyguluyorsanız diyet programınızı hazırlarken yüksek protein içeren besinleri eklemeniz gerekmektedir. Diyet ve sporu birleştirirken unutmamanız gereken bir başka şey ise vücudunuzu dinlendirmektir. Hafta 1 veya 2 gün antreman ve spora ara vermeniz gerekmekte. Çünkü kasların kendilerini geliştirebilmesi için belli bir süreye ihtiyacı vardır. Her gün spor yapmanız durumunda kaslarınız yorulur ve kendilerini geliştirecek zamanı bulamaz. Bu durum ise gelişimizi zayıflatır ve kilo vermenizin önüne geçer.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir