Diyet ve Sporla Kilo Vermek

Diyet yapan insanların kilo vermesine yardımcı olacak en önemli faktör beslenme ve spordur. Kilo vermeyi amaçlıyorsanız eğer bu kelimeleri aklınızdan çıkartmayın. Öncelikle spor sadece kilo vermek için veya sadece diyet yapan insanların yaptığı bir aktivite değiltir. Spor sağlıklı yaşamın kaynağıdır, spor yaparak dinç kalabilir, eklem ağrılarınızdan kurtulabilir, uykusuzluğa veya fazla uyumaya çözüm bulabilirsiniz. Ama bizim bugünkü konumuz Diyet ve Spor.

Diyet ve Spor hakkında yanlış bilinenler

Yağların kasa dönüşmesi; bu algıyı kafanızdan atın arkadaşlar, yağlar kasa dönüşmez. Genelde mahalle spor salonlarında kullanılan bir terimdir. Fiziksel olarak böyle bir şey mümkün değildir. Yaptığınız spor sayesinde yağlarınız erir ve yağlar yandıkça kaslarınız meydana çıkar bu işin özeti budur.

Mekik çekmek göbek eritir; Mekik çekmek göbek eritmez arkadaşlar, günde bilmem kaç yüz tane mekik çekip hala göbekten şikayetçi olan kişilerin sayısı oldukça fazla. Çünkü mekik kas geliştirmeye yönelik bir harekettir.  Yağ yakmak için kardiyo (belirli bir tempoda yürüyüş, koşu)  yapmanız gerekmektedir.

Yağ tüketmek zararlıdır; Ülkemizde çoğu insan yağ tüketince kilo alacağına inanır, yeterli oranda yağ tüketmek sağlığınız için faydalıdır. Yağ tüketince göbeğiniz deki yağlar artmıyor arkadaşlar. Yağ tüketimini kısıtlamak vücudun direncini düşürür ve hastalıklara yol açar.

Yağ yakıcı kapsül; Bu gibi ürünler size ve sağlığınıza oldukça zarar verebileceği gibi sandığınız gibi yağ yakma özellikleri de yoktur. Eğer gerçekten yağ yakmak istiyorsanız size önerebileceğim, birebir yağ yakma özelliği olmayan ama sindirim sisteminizi ve metabolizmanızı hızlandıran çaylardır.

Açık havada yapılacak 45 dakikalık bir yürüyüş metabolizmanızı hızlandırır.
Açık havada yapılacak 45 dakikalık bir yürüyüş metabolizmanızı hızlandırır.

Beslenmenize dikkat ederken günde 45 dakikalık bir yürüyüş yapın

Evet arkadaşlar, beslenmenize çok dikkat ediyor olabilirsiniz ama vücudun bu yağları atmak için harekete ihtiyacı var, gün içerisinde sağa sola koşuşturmanın dışında, genelde akşam saatleri yapılacak 45 dakikalık hafif tempolu bir yürüyüş sizin yak yakmanızı hızlandıracak, metabolizmanızı hızlandıracak bir yöntemdir. Unutmayın günlük 45 dakika yapılan bir yürüyüş ile 14 saate kadar süren bir metabolizma hızlandırması yapabilirsiniz. Haftada en az 4 gün yürüyüş yapılması tavsiye ediliyor, eğer kalp, ortopedik ve benzeri rahatsızlığınız bulunmuyorsa 6 km’ye kadar terleyebileceğiniz tempoda yürüyüş yapmanız metabolizmanızı hızlandıracaktır.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir