Detoks Suyu İle Yaza Harika Başlayın

Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır

Detoks Suyu Kilo Verdirir Mi?

Aslında detoks kilo vermek için değil sağlıklı beslenmek için kullanılan bir yöntemdir. Detoks esnasında stresten uzak kalmanın, kişisel hijyene dikkat etmenin ve spor yapmanın da önemli faydaları vardır. Diyabet, hipertansiyon, böbrek hastalıkları gibi kronik rahatsızlıkları bulunan kişilerin ve hamile, emziren annelerin detoks yapması tavsiye edilmez. Detoks suyu spor ile birlikte kombin edildiği zaman kilo vermenize yardımcı olur, vücudunuzu temizler daha dinç hissetmenizi sağlar.

Detoks Diyetinde Yapmanız Gerekenler

Hazır gıda tüketmekten kaçının. Çünkü detoks gün içerisinde diğer yiyeceklerden uzak durup sadece su içmenizi gerektiren bir diyet türü değildir. Gün içerisinde paketli ve ambalajlı gıdalardan, hayvansal kaynaklı besinlerden uzak durmanız gerekmekte. Bunların yerine taze sebze ve meyveler tüketebilirsiniz. (ıspanak, pazı, kuşkonmaz, rezene, maydanoz, yeşil veya kara lahana gibi)

Kahve, çay ve süt tüketmekten kaçının. Bunların yerine günde 2 ile 4 bardak arası bitki çayı içmeniz hem sağlığınız hem de vücudunuz açısından rahatlatıcı etkisi olacağı için daha iyidir. Aynı zamanda bu dönem içerisinde gün içerisinde 3 litreye kadar su tüketmeniz gerekmektedir.

Alkol detoks esnasında kan şekerini yükselteceği ve karaciğeri yoracağı için tavsiye edilmemektedir.

Yürüyün, bisiklete binin, koşmaya başlayın, ter atmak için elinizden gelen her şeyi yapın. Çünkü vücudunuzdaki toksinler ter yöntemi ile dışarıya atılır.

Uykunuzu düzene alın çünkü detoks evresinde dinlenmek çok önemlidir. Vücudun en iyi gece uykularında dinlendiğini zaten biliyorsunuz. Bu nedenle erken uyumaya başlayın aynı zamanda erken uyanmayı da unutmayın. Aynı zamanda her gün ılık su ile duş almak da faydalıdır.

Detoks diyetinden bir hafta önce kadar vücudu arındırmaya başlamak hem daha etkili hem de daha kolay bir detoks süreci geçirmenizi sağlar.

Detoks Suyu Tarifi

1 su bardağı su
½ su bardağı limon suyu
3-4 yaprak roka
1-2 yaprak karahindiba yeşilliği
1-2 yaprak yeşil lahana
1 orta boy elma
1 orta boy armut
½ çay kaşığı zencefil
¼ çay kaşığı acı biber

Tatlandırmak için içerisine biraz bal ekleyebilirsiniz. Bütün bu karışımı hazırladıktan sonra blender ile içilebilecek kıvama gelecek şekilde karıştırın. Bu karışımı günde 2 ile 4 bardak arasında tüketebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir