Bel İnceltmeye Yardımcı Besinler Nelerdir?

İnsanların yaşamlarını devam ettirebilmesi için ihtiyaçları vardır. Ve bu hayati ihtiyaçlardan bir tanesi de beslenmektir. Beslenme, insanın yaşamsal kalitesinin artmasında, doku ve organizmaların fonksiyonlarının sürdürülebilir olmasında ve immün sistemden tutunda dolaşım sistemine kadar tüm sistemlerde yaşamsal olayları etkilediğinden oldukça önemli bir yer edinmektedir. Fakat bu ihtiyacın fazlasıyla karşılanması metabolik bozukluklulara ve fiziksel olarak hacim artışına neden olur. Kolesterol, diyabet, böbrek yetmezliği, anüri, poliüri, idrar yolu enfeksiyonları, zayıflayan bağışıklık, obezite, karaciğer yetmezliği, mide ülseri, reflü, gastrit vb. daha birçok metabolik bozukluk görülebilir. Ayrıca bunların yanı sıra, selülitleşen bacaklar, sarkan kollar, yağlı deri, kabızlık, büyüyen basenler ve genişleyen bel çevresi oldukça sık görünen görüntüsel bozukluklardır. Bunların önünü almak ve fit bir görüntüye sahip olmak için düzenli ve sağlıklı beslenme şart. Özellikle de bel çevresi kalınlaşmış kişilerde. Bayanlarda yağ oranı yüksek olduğundan kilo artışına yatkınlık, erkeklerden daha fazladır. Ve bel çevresini inceltmek oldukça zordur. Kilo verirsiniz fakat bir türlü bel çevresi ve basenden gitmez. İstediğiniz etkiyi alabilmeniz için, bölgesel çalışmalı ve buna yönelik bir diyet programı uygulamanız.

Bel çevresinin incelmesine ve yağ yakımına yardımcı besinleri diyetinizde kullanabilirsiniz. Alkolün göbek yaptığı aşikar. Alkol, bira, ekmek, yağlı et, kızartma, un, şeker ve tuz gibi besinlerden uzak durmalı veyahut kontrollü tüketmelisiniz.

Bilinçli beslendiğiniz takdirde kesinlikle kilo kontrolü sizin ellerinizde olur. Vücudunuzun kontrolünü ele geçirmeye çalışın. Günlük almanız gereken kalori oranının üstünde beslendiğiniz an, bel çevresinin kalınlığı gözle görülür ilk belirti olmaktadır. Oldukça rahatsızlık hissi yaratan bu görüntüden kurtulmanızda en büyük pay, yağlı besinlerden kurtulmak olacaktır. Protein kaynaklı yüksek lifli beslenmeniz bel çevrenizin incelmesine yardımcı olur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir