Basen Eritmek İçin Hareketler

Basen Eritmek Türk kadınlarının genel sorunu olan göbek ve basen bölgelerinde yağlanma sonrası aniden oluşan bir genişleme durumu söz konusu.  Fark edildiği anda hızlı bir şekilde harekete geçmeniz gerekmektedir. Çünkü çok hızlı bir şekilde vücudunuzu saran yağlar göbek, kalça, bacak derken oldukça şişman bir hale gelmiş olabilirsiniz.

Evde nasıl basen eritilir?

Basenlerinizi eritmek istiyorsanız hiç beklemeden harekete geçmeniz gerekmekte. Hatta basenler oluşmadan önce alınan önlemlerle vücudunuzu sıkılaştırmanız mümkün. Spor salonu gerektirmeyen evde kolayca yapabileceğiniz hareketler ile basenleriniz için çalışmalara başlayabilirsiniz.

Tek bacak ile öne doğru uzanma

Dik bir şekilde duruyorsunuz ve sağ kolunuzu yere doğru paralel bir şekilde öne uzatıyorsunuz. Belinizin hiç bükülmemesine dikkat etmeniz gerekmekte. Öne doğru eğiliyoruz ve bunu yaparken yerden bir şey alıyormuş gibi düşünüyoruz. Eğilmek için belimizi kullanmıyoruz, eğilme hareketi kalça ile yapılacak. Öne doğru eğilirken sağ bacağımızı da geriye doğru kaldırıyoruz. Bu hareketi birkaç kez tekrarladıktan sonra diğer kol ve bacak için de aynı işlemi gerçekleştiriyoruz.

Basen Eritmek
Tek bacak ile öne doğru uzanma

Kalçayı yukarıya doğru kaldırma

Bu hareket için bir pilates topuna ihtiyacımız var. Topu birazcık ileriye koyuyoruz ve yere uzandıktan sonra ayaklarımızı pilates topunun üzerine koyuyoruz. Daha sonra dizlerimizi yavaş yavaş bükerek kendimizi kalça ile birlikte öne doğru kaldırıyoruz. İlk harekette olduğu gibi bu harekette de belimizde bükülme ve kırılma olmaması gerekiyor.
Basen Eritmek
Kalçayı yukarıya doğru kaldırma

Yere doğru çömelme

En basit basen eritmek için olan hareketlerinden biri çömelme hareketi gün içerisine aklınıza geldikçe kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir harekettir. Aynı zamanda karın ve sırt kaslarını da çalıştırmakta. Dik bir şekilde durup kollarınızı düz bir şekilde öne doğru uzatın. Belinizden destek almadan sadece dizlerinizi kırarak çömelip kalmaya başlayın. İlk başlarda oluşan ağrılar daha sonrasında kaybolacak ve kendinizi daha dinç hissedeceksiniz.

Basen Eritmek
Yere doğru çömelme

Basen Eritmek için diyet programı

  • 2 fincan kırılmış fındık
  • 2 fincan yulaf tanesi
  • 1 fincan buğday
  • 1 fincan çekirdeksiz kuru üzüm
  • 1 fincan ayçiçek tohumu,
  • 1 fincan badem
  • 1 fincan ince kıyılmış kuru kayısı

Tüm listeyi karıştırıp blendırdan geçirin. Hazırlanan karışımı bir bardak soğuk süt ile birlikte tüketin.

Basen eritmek için her gün özellikle sabah kalktığınızda ılık suyun içine bir miktar bal ve limon katın ve 1 su bardağı için.

Basenlerinizi eritmek için her gün egzersiz yapmaya devam edin. Sıvı tüketiminizi arttırın. Gazlı içecekler tüketmekten kaçının.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir