Bacak inceltme hareketleriyle hayallerinizdeki görüntüye kavuşun

bacak

 

Eğer bacaklarınızı güzelleştirmek ve pekiştirmek isterseniz spor salonuna gidip sabırla az bir zamanda iyi yerlere gelebilirsiniz diyen Newyork merkezli fitnesi antrenörü, en çok dış uyluk egzersizlerine dikkat edin. Dinamik ve zaman bazlı egzersizler ve özellikle kalp hızınızı arttıracak ve uyluk kaslarınız kan ile dolacak, tüm bunları 5 dakikada yapabilirsiniz.

Gerçekten biraz canınız yansa da bunu haftada en az iki kere tekrarlayın ve sonuçları sizde göreceksiniz.

HAREKETLER:
1. Çömelme (60 Saniye)

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasıl yapılır: Ayaklarınızı açarak, belirli bir yükseklikte göğüs ve omuz hareketleri yapın. Yere paralel bir şekilde oturun ve dizlerinizi bükün, dinamik bir şekilde kollarınızı ve bacaklarınızı yukarı doğru uzatın. Dakikalarca bu hareketleri tekrarlayın…

 

2. Seyyar Hamle (30 Saniyede Bir)

2

 

Nasıl Yapılır: Elinizi sağ bacağınızın üzerine koyun ve sol bacak ile geri adım atın. Kalçaların üzerinde, omuzlarınızı 90 derece bükün. Ön topuklar üzerinde durun ve başlangıç pozisyonuna dönün sol bacak ile bir adım daha atın, omuzlarınızı tekrar 90 derece bükün , bu şekilde alternatifli olarak ilerleyin , 30 saniyede bir hareket değiştirin ve bacaklarınızı tekrar açın.

 

3. Yan Tekme Atmak (30 Saniyede Bir)

 

3

 

Nasıl Yapılır: Sağ ayağınızı dışarı büyük adım atın ve sol ayağınızın üstünde durun, Bu pozisyondan sonra sağ dizinizi yana doğru düşürmek için 90 derece bükün ve yukarıya doğru dizinizi yükselterek, sol bacağınızın dengesini sağlayın. Sağ ayak düşürmeden önce yan düz tekme sonra geniş bir duruş ile tekrar ayağınızı aşağıya indirin. 30 saniyede bir bu hareketleri ayak değiştirerek yapabilirsiniz.

 

4. Üçlü Reverans Hamle (30 Saniyede Bir)

 

4

 

Nasıl Yapılır: Sol kol ile sol bacağınızı yan dönerek yükseltin, çapraz bölgeden sağ ayağınızla bir kaç santim dokunun ve ayağaınızı yükseltin . Ardından omuzlarınızı ve kalçanızı 90 derece bükün . Sol topuk ile geri adım atarak başlangıç pozisyonuna dönerek , diğer ayak ve kollarınızı kullanabilirsiniz , bu hareketleri 30 saniye boyunca yapabilirsiniz.

 

5. Değişmeli Reverans Çömelme (60 Saniye)

5

 

Nasıl Yapılır: Omuzlarınızı geniş tutarak, ayakta durun , İki dizinizide bükerek geriye doğru oturun , Bacaklarınızı uzatın ve sol kolunuzu ve sağ kolunuzu bir kaç adım ilerletin ve tekrar eski haline getirin . 90 derece dizlerinizi bükerek havadaki kollarınızı ters bir şekilde ve bir kaç sağ yada sol adım atarak devam ettirin. 90 derecede paralel bir şekilde dışarı doğru hareketleri tekrarlayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir