Aspir Yağı Nedir?

Aspir Yağı Nedir? Aspir Yağının Faydaları Nedir?

Son zamanlarda aktarlarda ve marketlerde Aspir yağı raflardaki yerini almaya başlayan ürünlerden birisi. Bir çok faydası bulunan bu yağın bilinen ve en sevilen özellikleri ise kilo vermeye yardımcı olması, metabolizmayı hızlandırması ve bronzlaştırıcı etkisi. Aspir bitkisinin tohumlarının sıkılması ile elde edilen yağ işlendikten sonra kullanıma hazır bir hale geliyor. Aspir yağı spor yapanlara da destekleyici etkisi ile bilinmekte.

ASPİR YAĞININ FAYDALARI

Aspir yağının bilinen en önemli etkilerinden birisi sindirim sistemini daha iyi bir şekilde çalışmasını sağlamasıdır. Metabolizmayı hızlandırması ve vücuttaki yağ yakımını hızlandırması özellikle bayanlar tarafından kilo vermek amacı ile kullanılmaktadır. İçerdiği Omega 6 ve bir çok faydalı asit ile kalp ve damar hastalıkları üstündeki olumlu etkisi ve kolesterolü dengelemesi bu ürünü faydalı kılan özelliklerinden bir kaç tanesi.  Aynı zamanda E vitamini oldukça yüksek bir besin kaynağıdır. Astım, grip, öksürük ve balgam gibi üst solunum yolu hastalıklarına iyi gelmektedir. Yüksek miktarda oleik asit içermekte. Aspir yağı saçların uzaması ve parlak gözükmesinde önemli bir rol oynar. Aynı zamanda arındırıcı özelliği sayesinde cilde parlaklık verir ve gözeneklerin açılmasını sağlar. Romatizmal hastalıklar için de kullanılabilir.

ASPİR YAĞI NASIL KULLANILIR?

Aspir yağının kullanımı kişilerin kullanım tercihine bağlı olarak ikiye ayrılır. Yemeklere ve salatalara sıvı olarak ekleneceği gibi direk kapsül olarak da tüketilebilir. Sıvı tüketiminde günde 1 – 2 tatlı kaşığı kadar, kapsül kullanımı ise 2-4 kapsül olarak tercih edilebilir. 3 aylık bir kullanımdan sonra 15 günlük bir ara vermeniz tavsiye ediliyor.

Kilo kontrolünde kullanılıyorsa egzersizden 30 dakika önce 1 kapsül olarak almanız gerekmekte. Spor veya yürüyüşten 30 dakika önce 1 kapsül aspir yağı ve akşam yemeğinden yaklaşık 30 dakika sonra 1 kapsül aspir yağı tüketmeniz öneriliyor.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir