Ananas Diyeti İle Kilo Verin

ANANAS DİYETİ İLE 5 GÜNDE KİLO VERİN

Türk milleti olarak yemek yemeyi sevdiğimiz kadar meyve yemeyi de çok severiz. Onlarca çeşit meyve ülkemiz topraklarında yetişmekte ve bizler için vazgeçilmezlerimizden olmaktadır. Meyveler büyük bir glikoz kaynağıdır ve bu nedenle dengeli ve yeterli bir şekilde tüketilmelidir. Glikoz şekerin doğal bir halde bulunması demek. Meyveler içerdiği şekerden dolayı gereğinden fazla tüketildiğinde kilo alımına sebep olabileceği gibi dengeli ve kontrol altında tüketildiğinde ise kilo vermenizi sağlayacaktır. İşte bugün sizlere aslında ülkemizde çok tüketilmeyen ancak vücudumuz için oldukça yararlı ve en önemlisi kilo vermenizi sağlayacak olan ananas meyvesi ile yapılan
diyeti anlatacağız. Ananas diyeti adından da anlayacağınız gibi ananasın bolca tüketileceği oldukça zevkli bir diyet olacak. Ananas diyeti içerisinde çokça tüketeceğiniz ananas meyvesi, kendisinde bulundurduğu enzimler sayesinde vücuttaki bromelain proteinlerinin parçalanmasını sağlayacaktır. Bu enzimler sayesinde vücudunuzun kullanabileceği şekilde parçalanan bromelain proteinleri; iltihabın önlenmesinde, sindirim sisteminin desteklenmesinde, tansiyonun düşürülmesinde, kanın pıhtılaşmasının önlenmesinde ve ayrıca bağırsak bozuklukları, ishal ve güneş çarpması gibi şikâyetlerin giderilmesinde etkilidir.

 

 

ananas

 

Ananas Diyeti Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Ananas diyeti hızlı bir şekilde zayıflamayı sağlayan şok diyetler arasında olduğu için uzun süre yapmamanız önerilmektedir! 100 gram ananasta 48 kalorinin bulunması ve sindirim sistemini hızlandırması hem çok yiyip az kalori almanızı hem de hızlı bir şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır. 2 gün boyunca uygulanan ananas diyeti yaklaşık olarak 3 kilo vermenizi sağlayacaktır. Diyet boyunca sadece ananas tüketildiği için enerjiniz oldukça az olabilir ve kendinizi halsiz hissedebilirsiniz. 2 günlük programda tüketeceğiniz 2 kilo ananasın kendisi ve suyu olarak farklı biçimlerde tüketebilirsiniz. Ananas diyeti programınızda sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 öğün halinde tüketeceğiniz ananaslarınızı soyduktan sonra yiyebileceğiniz şekilde dilimleyin. Her öğünde dilim halinde tüketeceğiniz ananaslarınızın yanında 1 su bardağı da ananas suyu içmeniz gerekmektedir.

 

yararlı-ananas

 

 

Ananasın faydaları

Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan ananas yüksek besin değeri ile en faydalı meyveler arasında yer alıyor. C vitamini bakımından en zengin meyvelerden biri olan ananas bu özelliği ile cilt, saç ve tırnak sağlığının korunmasından çeşitli hastalıklara karşı vücudun direncinin artırılmasına kadar pek çok noktada etkili bir meyve. Ananasın bir diğer önemli özelliği ise sadece bu meyvede bulunan bazı enzimlerin sindirimi kolaylaştırarak yağ yakılmasını hızlandırması. Bu nedenle kilo vermek için oluşturulan pek çok diyet listesinde ananası görebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak besin lifi bakımından zengin ananas kabızlık başta olmak üzere çeşitli sindirim sorunlarına karşı tüketilmesi önerilen meyveler arasında ilk sıralarda geliyor.

 

ananas-diyeti-taylan-kumeli-ananasla-zayiflama-300x200

 

5  Günlük Ananas Diyet Planı ( Ananas diyeti ile 5 günde 3 kilo verin )

Kahvaltı : 2-3 dilim ananas, 1 bardak az yağlı yoğurt, yulaf ezmesi

Ara öğün: 1 bardak ananas suyu, tost(çavdar ekmeğinden), 1 haşlanmış yumurta

Öğle yemeği : Seçtiğiniz sebze ile hazırlanan basit bir çorba, ızgara balık veya tavuk

Ara öğün : 1 bardak ananas suyu, 1 su bardağı miktarınca az yağlı yoğurt.

Akşam yemeği : Tavuk ve ananas salatası

 

Gün içinde şekersiz yeşil çay ve limonsuyu içebilirsiniz . . .

Diyet boyunca günde 2 bardak bitki çayı içmesi tavsiye edilir.

Diyetin uygulama süresi 5 gündür. Ay içersinde 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Ananas diyetiyanında yapacağınız ufak yürüyüşler, egzersizler bu süreçte daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır.

 

binbirdiyet.com_Ananas-Diyeti-Listesi

 

 

Fazla Ananasın Bir Zararı Var mı?

Yüksek oranda suda çözünen besin lifi içerdiğinden aşırı tüketimi ishale neden olabilir. Çok fazla ananas yemek dudak ve dilde hassasiyet oluşmasına yol açabilir. Bu hassasiyet şişlik ve kaşıntı ile birlikte görülüyorsa ananas alerjisi belirtisi olabilir. Olgunlaşmamış ananas yemek oldukça tehlikelidir, şiddetli ishal ve kusmaya neden olabilir. Ananas antibiyotik, antidepresan, kan inceltici ilaçlarla etkileşime geçebilir. Bu ilaçları kullanıyorsanız olası yan etkiler hakkında doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

YAĞLARINIZI-ANANASLA-YAKIN

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir