1 Haftada Göbek Eritme Detoksu

Düz bir göbeğe sahip olmak için öncelikle alışkanlıklarımızı gözden geçirmeliyiz. Gün içerisinde yediğimiz abur cubur yiyecekler, sağlıksız, şeker oranı yüksek içecekler. Katkı maddesi bulunan aperatifler düz bir göbeğe sahip olmanızı engelleyecek türdeki besinlerdir. Sağlıklı beslenmekle beraber vücudunuzu şekle sokmanın yöntemlerini paylaştığımız 1 Haftada Göbek Eritme Detoksu yazımızı okuyun.

Öncelikle sağlıksız yiyeceklere elveda dedikten sonra, günce 5 porsiyon meyve veya sebze tüketmeniz gerekiyor. Sabah güne başlarken bir bardak sıcak suya limon sıkarak içmemiz gerekiyor. Gün içerisinde 2 litreden fazla su ve bir kaç bardak olmak üzere bitki çayı içmeniz önemli noktalardan birisi.

Şekersiz ve az tuzlu yiyecekler tüketirken ekmek seçiniz kepek ekmeği veya çavdar ekmeğinden yana olmalı.

gobek-eritme-yollari

Göbek eritmek için nasıl kahvaltı yapılmalı?

Kahvaltının günün en önemli besin kaynağı olduğunu diğer yazılarımızda da belirtmiştik. Her sağlıklı bireyin kahvaltısını erken saatte ve düzenli olarak yaptığını biliyorsunuz. Göbek eritmek için kahvaltıda, taze sıkılmış meyve suyu, ballı yulaf, haşlanmış yumurta, meyveli yoğurt tercihleriniz arasında olmalı. Yeşil çayı unutmayın. Meyve suyu yerine kahvaltıda yeşil çay tercih edebilirsiniz. Eğer kahvaltıda meyve suyu içecekseniz de kahvaltıdan sonra, bir bardak yeşil çay içmenizi tavsiye ederim. Çünkü yeşil çayın yağ yakma özelliği bulunuyor.  Yulafın tok tutma özelliği bulunuyor. Kahvaltıda yulaf tüketerek uzun bir süre tokluk hissi yaratabilirsiniz, aynı zamanda metabolizmanızı da hızlandırır. Protein bakımından zengin olan yoğurt harika bir atıştırmalık olabilir. Bal ve meyve karışımlarından hazırlanan yoğurt aynı zamanda sindirim sisteminizi de hızlandırıp, besinleri kolayca sindirmenizi sağlar. Salata tercihleriniz ise midenizin küçülmesini haliyle daha az besin tüketmenizi sağlar.

Göbek eritmek isteyen kişilerin yemek tercihleri nelerdir?

Göbek eritmek isteyen kişilerin genelde tercih ettiği besinlerin listesini paylaşmadan önce, size tavsiyem öğün aralarında en az 2 saatlik bir süre bırakmanız ve bir öğünde fazla yemek yerine bunu bölerek azar azar tüketmenizdir.

Çorba, az yağlı yoğurt, yeteri kadar avakado, mevsim sebzeleri ile hazırlanmış yemekler, havuç, salatalık gibi sebzelerden hazırlanmış bir salata kahvaltıdan sonraki tercihleriniz olmalı. Bu besinleri kendi plan ve programınız dahilinde bölerek tüketin ve bir haftalık kısa bir sürede göbeğiniz deki erimeyi ve küçülmeyi hissedin.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir